vestlusring

Toimus mastaapne kliimaneutraalse transpordi konverents – hüvasti õhusaaste!

Alexela poolt korraldatud kliimaneutraalse transpordi konverents tõi kokku spetsialistid siit- ja sealtpoolt piiri, konverentsi fookus oli kütuse- ja transpordisektoris juba asetleidvatel muutustel ning täpsemalt keskenduti gaasilistele kütustele – CNG, LNG ja biometaan. Kas õige suund on gaasilised kütused, on seda ikka piisavalt?

Ühtlasi räägiti biometaani tootmisest Eestis ja selle kasutamisest transpordis ning arutleti selle üle, mida saab ja tuleb teha ära selleks, et CNG tanklad jõuaksid ka väiksematesse asulatesse. Samuti anti ülevaade Euroopa kliima- ja transpordipoliitikast vastavalt EL-i uuele strateegiale aastani 2020 "Puhas Planeet Kõigile" ja tutvustati gaasiliste kütuste infrastruktuuri arenguid Euroopas. 

Kas õige suund on gaasilised kütused? Kas gaasi on piisavalt? Ehk peame rohkem panustama elektrisõidukitele ja vesinikutehnoloogiasse? Muuhulgas räägiti konverentsil ka biometaani tootmisest Eestis ja selle kasutamisest transpordis, millega vähendatakse vedelkütuste impordi sõltuvust. Siinjuures rõhutades, et biometaani käsitletakse 100% CO2 neutraalsena ning tegemist on kohalikku jäätmete ringmajanduse edendamisega.

Lisaks toimus konverentsi raames vestlusring teemal: Transpordikütuste totaalne transformatsioon.
Vestlusringis osalesid: Kristi Klaas, Keskkonnaministeeriumi asekantsler; Marti Hääl, Alexela Group juhatuse liige; Einar Vallbaum, ERAA president; Bruno Kubja, Iv Pluss ASi juhatuse liige; Marko Tiiman, Rohegaas OÜ juhatuse liige.

Samuti esitleti kliimaneutraalse konverentsi EXPOl kokku üle 40 uuendusliku ning keskkonnasäästliku sõiduki! 

Päeva ja vestlusringi juhtis Urmas Vaino, tervitussõnad lausus ka Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas. 

Konverentsil esinenute ning ettekannetega on võimalik tutvuda SIIN

Konverentsi on võimalik järelvaadata SIIN

Foto: Ardo Kaljuvee.