Pidulik kiiluüritus. Foto: Eesti Gaas

Eesti Gaasi LNG punkerlaev sai kiilu

Hollandi laevatootja Damen Hiina Yichangi tehases algas piduliku kiiluüritusega Eesti Gaasi LNG punkerlaeva laevakorpuse kokkupanek. Laev valmib aasta pärast ja jõuab Soome lahele järgmise aasta teises pooles, teatas ettevõte.

Eesti Gaasi juhatuse liikme Kalev Reiljani sõnul on sisuliselt tegemist LNG terminaliga. “Kui tavaliselt sõidavad laevad terminali juurde, siis antud juhul on tegemist liikuva, mobiilse terminaliga, mis sõidab ise klientide juurde,” märkis Reiljan.

“Maailmas on sarnaseid laevu vaid viis, Eesti Gaasi oma saab olema kuues, Läänemere põhja- ja idaosas ainus. Lisaks Eesti ja Soome sadamatele plaanime teenindada ka Läti sadamaid,” tähendas Reiljan. 

Eesti Gaasi punkerlaeva esimesed detailid lõigati 8 mm paksusest metallplaadist laeva masinaruumi ja tankitrümmi vaheseinaks kaks kuud tagasi. Laevakorpuse kokkupanek kestab käesoleva aasta lõpuni. Praeguste plaanide kohaselt toimub LNG tankide installeerimine novembris ja laeva vette laskmine järgmise aasta märtsis. Peale merekatsetusi on laev 2020. aasta suvel valmis Eestisse saabuma ning hakkab sügisest teenindama LNG kliente Läänemerel. Loe edasi.