Liigu edasi põhisisu juurde

Volkswagen taastas Eestis oma CNG-autode müügi

18.02.2019
vW VW gaasiautod. Foto: VW

Volkswageni tehas taastas Eestis CNG ehk surumaagaasil töötavate sõiduautode müügi ning esindused võtavad taas vastu klientide tellimusi.

Volkswageni esindused võtavad taas vastu tellimusi CNG-d tarbivatele mudelitele Golf ja Golf Variant, mis on saadaval DSG käigukäigukasti ning 1.5 TGI mootoriga (96kW/130 hj), teatas ettevõte.

Uute soetatud ning värskelt registreeritud Volkswageni CNG sõidukite esimene tehnoülevaatus jääb aega, mil uuenenud ning surumaagaasil töötavate sõiduautode kontrollimiseks vajalik täiendav protsess Eesti autoülevaatustele on välja töötatud ning kooskõlas UNECE-R110 eeskirjadega.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium loodab uue süsteemi Eestis toimima saada hiljemalt 2020. aasta lõpuks. CNG sõidukeid tuleb kontrollida vastavalt tootja spetsifikatsioonidele vaid kvalifitseeritud asutustes vähemalt iga 48 kuu tagant.

Volkswageni maaletooja Møller Baltic Import müügijuhi Merli Ainsaare sõnul on neil väga hea meel, et Volkswageni mudelivalik Eestis taas CNG sõidukitega täienes ning et gaasimahutite kontrollimiseks vajalike protsesside väljatöötamise on riik oma tegevuskavasse lisanud.

„Surumaagaasil töötavate autode populaarsus kasvab aina enam. Seda on näidanud meie klientide tagasiside. Peale CNG sõidukite müügi peatamist saime  vähemalt kord nädalas kliendipäringuid just CNG mudelite kohta,“ kommenteeris Ainsaar.

Tema sõnul on tarbija hakanud rohkem mõtlema ümbritsevale keskkonnale ning oma igapäevastele tegevustele, mis võivad seda mõjutada. „Oluliseks faktoriks uue auto valikul on muidugi ökonoomsus ning madalad ülalpidamiskulud, mida CNG mootoriga sõidukid võrreldes traditsioonilistel vedelkütustel sõitvate autodega pakuvad,“ lisas Ainsaar.

CNG autode tankimine on tänu hoogsale autogaasi tanklavõrgu arendamisele muutumas üha mugavamaks ja kättesaadavamaks. Hetkel on CNG tanklad olemas kõikides suuremates linnades ning neid ehitatakse pidevalt juurde. Loodetavasti muutub saarte ja Lääne-Eesti tanklavõrgustik samuti tihedamaks.

Mullu märtsis peatas Volkswageni tehas kõigis Balti riikides CNG ehk surumaagaasil töötavate sõiduautode müügi, kuna siinsetel ülevaatuspunktidel puudus valmisolek teostada tavapärase tehnoülevaatuse raamidest väljuvat gaasiballoonide nõuetele vastavuse kontrolli.

Tänu möödunud aastal Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi juhtimisel toimunud töögrupi kohtumisele riigi-, ülevaatuspunktide- ja tanklate esindajate ning CNG autode edasimüüjate vahel, arendatakse välja lisaks tavapärasele tehnoülevaatusele täiendav süsteem CNG autode kontrollimiseks, mis saab olema kooskõlas UNECE-R110 eeskirjadega.