Liigu edasi põhisisu juurde

OÜ Paikre rajab Pärnusse biometaani tehase

28.03.2019
Pärnu biometaan Väljavõte Pärnu Postimehest.

OÜ Paikre pikalt kavandatud biogaasitehase arendamine on jõudnud etappi, kus juba järgmisel aastal loodetakse ehitusega alustada. Möödunud nädalal otsustas linnavolikogu anda ettevõttele hoonestusõiguse Lauka tänavale kääritusjäägi järelkäitlemiseks, kirjutab Pärnu Postimees.

Paikre juhataja Kristo Rossman rääkis ajalehele, et firmal on valminud investeerimisprojekt biolagunevate jäätmete kooskäitlemiseks kääritamistehnoloogia abil. Tehas hakkab tootma kohalikul orgaanilisel toormel põhinevat ja transpordikütuseks sobivat biometaani ning väetisi ja mullaparandusaineid.

Kui tehas valmib, suunataks selle toormeks maakonnas tekkivad toidu- ja muud biojäätmed. “Planeeritav käitlusvõimsus on ligikaudu 10 000 tonni jäätmeid,” selgitas Rossman. “Tegemist on innovatiivse tehnoloogia rakendamisega ja analoogset tehast ei ole veel Eestis rajatud.”

Investeeringu prognoositav maksumus on umbes seitse miljonit ­eurot, mida SA Keskkonnainvesteeringute Keskus on toetanud 2,7 miljoni euroga. Plaanide kohaselt loob Paikre kavade teostamiseks eraldiseisva äriühingu, millesse kaasatakse osanikuks üks või mitu strateegilist partnerit.